تیلر کولتیواتور

تیلر - تیلر کولتیواتور - تیلر روتیواتور - تیلر کولتیواتور کاما - تیلر کولتیواتور راتو - تیلر کولتیواتور ویما - دروگر ، قیمت تیلر کولتیواتور - دروگر تیلر - تیلر باغی - تیلر زراعی - دروگر سه چرخ - دروگر چهار چرخ - تیلر صندلی دار - قیمت تیلر باغی - تیلر قیمت - قیمت تیلر کشاورزی - تیلر علف زن - تیلر دروگر هوندا - دروگر علف چین - دروگر یونجه چین - شخم زن باغی - شخم زن زراعی - قیمت انواع تیلر - قیمت تیلر ایتالیایی - تیلر کولتیواتور ماک - تیلر کولتیواتور دیانا - تیلر کولتیواتور ایروبس - تیلر کولتیواتور ام بی تی - تیلر کولتیواتور سنسی - تیلر کولتیواتور چانگفا - تیلر کولتیواتور چهار چرخ - تیلر شخم زن - قیمت دستگاه شخم زن دستی - قیمت کولتیواتور باغی - تیلر کولتیواتور سیلور - تیلر گازوئیلی - تیلر باغی کاما - قیمت دستگاه شخم زن باغبانی - تیلر باغبانی - تیلر روتیواتور - تیلر راتو - تیلر یدک کش - تیلر یانمار - تیلر کشاورزی کوبوتا - تیلر کاما - قیمت انواع تیلر باغی - نمایندگی تیلر کاما - قیمت انواع کولتیواتور کاما - تیلر کولتیواتور آلفوو - تیلر کولتیواتور میتسوکو - تیلر کولتیواتور گریلو - تیلر کولتیواتور کیپور - تیلر کولتیواتور گریلو ایتالیا - تیلر کولتیواتور بی سی اس - تیلر کولتیواتور کویین - تیلر کولتیواتور هوتان - تیلر کولتیواتور باغی - فروش تیلر کولتیواتور - تیلر کولتیواتور بنزینی - تیلر کولتیواتور هیوندای - کولتیواتور هسکوارنا - تیلر کولتیواتور یوروسیستم ایتالیا - تیلر دروگر BCS ایتالیا - شخم زن بنزینی - شخم زن دیزلی - تیلر کولتیواتور اولیومک - شخم زن بنزینی اولیومک - تیلر کولتیواتور اشتیل - تیلر روتاری

 

شرکت جامکو صنعت تامین و توزیع کننده انواع تیلر کولیتیواتور ، تیلر شخم زن ، شخم زن باغی و زراعی

واردات و فروش انواع تیلر کولتیواتور ، شخم زن بنزینی ، تیلر شخم زن زراعی و باغی در برندهای متفاوت کاما، گریلو ، BCS ، راتو ، وایکینگ ، اولیومک ، ویما ، دیانا ، دوو ، هیوندای ...

click products

 

تیلر کولتیواتور هیوندای
تیلر کولتیواتور کاما
تیلر کولتیواتور راتو
تیلر کولتیواتور وایکینگ
تیلر کولتیواتور اولیومک
تیلر کولتیواتور دوو
تیلر کولتیواتور یورو سیستم
تیلر کولتیواتور ویما

 

تیلر کولتیواتور

کولتیواتور یا تیلر، گونه ای از تراکتور دو چرخ می باشد که برای انجام فعالیت های کشاورزی و باغی مانند شخم زدن استفاده می شود. تیلر کولتیواتورها به دو صورت دو دیزلی و بنزینی در بازار موجود می باشند. شما مشتری گرامی می توانید علاوه بر مشاوره با کارشناسان فروش شرکت جامکو صنعت تیلر کولتیواتوری مناسب با نیاز خود را تهیه فرمایید.

روتیواتور

به مجموع تیغه هایی که برای شخم زدن زمین کشاورزی یا باغی مورد استفاده قرار می گیرد روتیواتور نامیده می شود. روتیواتور ها یه به اصطلاح تیغه ها در تیلر ها و کولتیواتور ها از هم متفاوت هستند. در تیلر ها، روتیواتور از طریق گاردان به شفت PTO تیلر وصل می گردد، و در زمان شخم تیلر با چرخ های خود حرکت نموده و روتیواتور عقب تیلر وظیفه ی شخم زدن را انجام می دهد .اما عمل شخم کردن در کولتیواتور از تیلر متفاوت می باشد، در کولتیواتور ها روتیواتور به جای چرخ قرار می گیرد و با حرکت کولتیواتور تیغه ها یا به اصطلاح روتیواتور حرکت نموده و وظیفه ی شخم زدن انجام می پذیرد. توجه داشته باشید که در کولتیواتور هنگام شخم زدن از چرخ ها استفاده نمی گردد.

عرض و عمق شخم زدن در تیلر کولتیواتور

طبق نوع کولتیواتور می توان عرض و عمق شخم گوناگونی را محاسبه کرد. عرض و عمق شخم با توجه به مساحت، نوع و جنس خاک و انتخاب درست کولتیواتور مرتبط می باشد. تیلر کولتیواتورهای شرکت جامکو صنعت با ماکسیمم ۴۰ تیغه روتیواتور بالاترین عرض شخم را دارا می باشد.

انتخاب تیلر کولتیواتور

تیلر کولتیواتور دستگاه بسیار عالی و موثری در زمینه استفاده مناسب و بهینه در باره ی زمان ، اپراتور کمتر و بازدهی بالاتر در حیطه ی باغداری و کشاورزی می باشد.

تیلر کولتیواتور های وارداتی که در بازار کار موجود هستند به 4 دسته تقسیم می گردند:

۱- کولتیواتور های مدل ۱۱۰۰ که این تیلر کولتیواتور ها انقلابی در زمینه کولتیواتور صورت دادند ، تغییری در حد بالا، در زمینه ی منتقل کردن قدرت و کارایی در این مدل، تیلر کولتیواتور بزرگتر، قوی تر و با ساختار بروزتر به بازار آمد .گیربکس این تیلر کولتیواتور ها تمام دنده ای می باشد با فریم چدنی ، چرخی قدرتمند و شافت محوری جدا و قدرتمند.
انتقال دادن نیروی موتور به وسیله ی صفحه کلاچ به گیربکس انجام می پذیرد و شامل ۲ دنده جلو و ۱ دنده عقب می باشد که با گرفتن کلاچ بر روی فرمان کولتیواتور این مکان را به اپراتور می دهد تا بتواند دنده را تعویض کند و حرکت دستگاه را تنظیم نماید
تیلر کولتیواتور های مدل ۱۱۰۰ دارای موتورهای ۱۷۸F- 186-F – ۱۸۸F دیزلی می باشد که به کولتیواتورهای با توان 7 اسب بخار ، توان 5/9 اسب بخار و ۱۲اسب بخار متصل می شوند.
تیلر کولتیواتور ها قابلیت وصل شدن به گاوآهن ، پمپ سمپاش ، نهر کن ، پمپ آب ، تریلر را دارا می باشند . با توجه به مدل ها و مارک های متفاوت تیلر کولتیواتور ها این محصولات دارای چرخ هایی با سایز های ۸-۴۰۰ ، ۱۰-۴۰۰ و ۱۲-۵۰۰ هستند .
از برند های معتبر در تیلر کولتیواتور ها می توان به مارک های کاما، راتو، هیوندای، ویما، اولیومک، وایکینگ اشاره کرد.
۲- تیلر کولتیواتور های مدل ۹۰0
در این مدل از تیلر کولتیواتورها انتقال نیرو از موتور به ورودی گیربکس با تسمه و پولی صورت انجام می پذریرد که با گرفتن کلاچ بر روی فرمان تیلر کولتیواتور با حرکت دادن بازو و چرخ هرزگرد بخش انتقال نیرو محکم می شود و قدرت چرخش پولی موتور به بخش پولی ورودی گیربکس انتقال پیدا می نماید که به وسیله اهرم دنده طراحی شده بر روی گیربکس می توان در مدلهای متفاوت تیلر کولتیواتور از وضعیت دنده های جلو و عقب و حالت خلاص استفاده کرد . در این مدل از دستگاه تیلر کولتیواتور با توجه به وجود گیربکس انتقال قدرت بهتر شده و نیرو تقویت و کارایی کار بالا می رود.
مزایای این مدل از کولتیواتور ها: شامل گیربکس قدرتمند تر می باشد و طریقه ی انتقال نیروی موتور به وسیله ۲ عدد تسمه انجام می پذیرد .این نوع از تیلرکلتیواتور ها دارای یک جفت چرخ ۸-۴۰۰ تیوپی بر روی محور اصلی می باشند که برای حرکت و جابجایی استفاده می شوند . گیربکس این نوع از تیلر کولتیواتور ها شامل ۲ دنده جلو و ۱ دنده عقب است . دارای محور روتیواتور ۶ ردیفه و ۸ ردیفه می باشد و با توجه به شش پخ بودن شافت محوری تیلر کولتیواتور جابجا نمودن چرخها و محورها به آسانی امکان پذیر می باشد . در این نوع از تیلر کولتیواتور ها موتورهای بنزینی و دیزل استفاده می شود . موتورهای دیزل ۱۷۰F و موتورهای بنزینی ۱۷۰F ۱۶۸F می باشد . یاد آور می شویم موتور های این تیلر کولتیواتور ها دارای فیلتر هوای روغنی می باشد که باعث جلوگیری از داخل شدن گرد و خاک به موتور می شود و از خرابی و استهلاک موتورها را به دلیل کشیده شدن گرد و خاک به داخل موتور جلوگیری به عمل می آورد.
۳- تیلر کولتیواتور های مدل ۵۰۰
این مدل از تیلر کولتیواتور ها شامل یک بخش گیربکس انتقال نیرو می باشد که در دو جنس پوسته چدنی و پوسته آلومینیومی ساخته می شوند . برای حرکت در بعضی مدل های تیلر کولتیواتور از چرخ جلو و در بعضی دیگر از مدل های تیلر کولتیواتور از دو عدد چرخ ۸-۳۵۰ قطر روی شافت محوری ۶ پخ مورد استفاده قرار می گیرد. در این مدل از تیلر کولتیواتور ها نیز عمل انتقال نیرو از موتور به ورودی گیربکس با تسمه و پولی صورت می پذیرد که با گرفتن کلاچ بر روی فرمان تیلر کولتیواتور با جابجایی بازو و چرخ هرزگرد بخش انتقال نیرو محکم شده و نیروی چرخش پولی موتور به پولی ورودی گیربکس منتقل می شود که با استفاده از اهرم دنده ساخته شده بر روی گیربکس می توان در مدلهای مختلف این تیلر کولتیواتور از وضعیت دنده های جلو و عقب و حالت خلاص بهره مند شد . در این از تیلر کولتیواتور ها با توجه به وجود گیربکس انتقال قدرت بهتر و نیرو تقویت شده و کارایی شخم زدن بالاتر می باشد در این مدل از موتورهای ۱۶۸-۱۶۰ استفاده می شود، شامل جسم کوچک می باشد و به راحتی در تمام نواحی قابل استفاده می باشد.
۴- در نوع دیگر از کولتیواتور های نسل قاب زنجیری و موتور بنزینی کلاچی که این دستگاه ها اکثرا با برند VIKING ،ALKO GRILLO و موتورهای بریگز در دسترس مشتریان گرامی می باشد . که در این نوع از تیلر کولتیواتور ها جهت انتقال قدرت موتور از تسمه و پولی استفاده می شود و انتقال نیرو با چرخ دنده و زنجیر داخل قاب محافظ استفاده می شود . این مدل دارای ۶ ردیف (۴تایی ) روتیواتور خود محوری می باشد که به دلیل گرد بودن شافت محور ولقی روی شافت و محور علل خصوص در هنگام کار با این دستگاه محور ها به مرور از ناحیه سوراخ اتصال شافت و محور ضعیف شده و باعث خرابی و گاهاً بریدن شافت می گردد که این اولین دلیل ضعف در این مدل است. دومین دلیل ، برگشت نیروی عکس العمل درگیری تیغه ها با خاک می باشد که به موتور برگشته و کارایی کار پایین آمده و موتورها خیلی زود از بین می روند .سومین دلیل ، ساده بودن یا ابری بودن فیلتر های هوای موتور می باشد که باعث کشیده شدن خاک در درون موتور و خرابی می گردد. چهارمین دلیل انتقال نیرو می باشد که از موتور با تسمه و پولی و در قاب پایین تیلر روتیواتور به وسیله ی زنجیر صورت می پذیرد که از استهلاک بالایی را دارا می باشد .
دلیل استقبال بالا از این دستگاه ها در چند سال گذشته حمل آسان، سبک بودن و شتاب کاری بالای این دتیلر کولتیواتور ها و عدم وجود دستگاه های جدیدتر می باشد

Jamcosanat Corp. © All Rights Reserved

کلیه حقوق برای گروه جامکو صنعت محفوظ می باشد

شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

مشاوره رایگان
Close and go back to page
دفتر تهران 02166962067 __ 02166476913
Toggle Bar