To Top

موتور برق چیست


موتور برق که با اسم مولد الکتریکی یا ژنراتور برق نیز نامیده می گردد، موتور برق دستگاهی می باشد که کار موتور الکتریکی را صورت می‌دهد به این صورت که نیروی مکانیکی را به الکتریک یا انرژی الکتریکی تبدیل می‌نماید.

موتور برق


تهیه انرژی مولد مکانیکی در دستگاه موتور برق به وسیله انرژی تولید شده از احتراق سوخت – بنزین، گازوئیل، گاز - در یک موتور احتراق داخلی می باشد که با توجه نوع سوخت دستگاه موتور برق به سه بخش موتور برق بنزینی ، موتور برق دیزلی و موتور برق گازسوز تقسیم می گردد. البته دسته ی دیگری از موتور برق ها نیز وجود دارد که به موتور برق های نفت بنزینی معروف می باشند، ولی خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

اکثراً موتور برق‌ بنزینی که ابعاد و اندازه کوچک و همچنین توان پایینتری نسبت به موتور برق دیزلی را دارا می باشند و برای تهیه ی برق مکان های کوچک مانند خانه یا باغ و باغچه ای که مشکل دسترسی به برق شهری را دارند استفاده می شود قابل ذکر است برای تهیه ی برق خانگی یا توان پایین از موتور برق به صورت قابل حمل (کیفی، پرتابل و کوچک) می توان استفاده نمود، مدل های جدید این موتور برق ها به صورت بی صدا می باشد و میزان صدای تولیدی این موتور برق ها پایین می باشد. از موتور برق دیزلی سوختشان گازوئیل می باشد در صنایع سنگین با زمان و توان کارکرد بالاتر استفاده می کنند.

power-generator-3

Jamcosanat Corp. © All Rights Reserved

کلیه حقوق برای گروه جامکو صنعت محفوظ می باشد

دفتر تهران 02166476913 __ 02166962067
Toggle Bar